نیسان توسعه یک موتور بنزینی جدید

guobingwang   19/08/2016   دیدگاه‌ها برای نیسان توسعه یک موتور بنزینی جدید بسته هستند

با توجه به انگلیسی “دیلی میل” گزارش در تاریخ 15 اوت، این خودروساز ژاپنی نیسان خواهد شد که امروز معرفی یک موتور بنزینی جدید، موتور با تکنولوژی فشرده سازی متغیر، در آینده ممکن است جایگزین موتورهای دیزل تبدیل به جریان اصلی.

تکنولوژی را به رقابت برای بازار، با توجه به استفاده از موتورهای دیزلی و خودروهای هیبریدی بیشتر و بیشتر، به طوری که مصرف کنندگان به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در سوخت راه اندازی شد.

موتور جدید با استفاده از فناوری فشرده سازی متغیر، که اجازه می دهد موتور همیشه بهترین نسبت تراکم نمیدهیم و از را انتخاب کنید؛ & mdash؛ و این عامل بسیار مهمی برای تبدیل بین تمام قدرت موتور بنزینی و عملکرد است.

این تکنولوژی اجازه می دهد تا موتور جدید عملکرد موتور بنزینی توربوشارژ است، در حالی که در مقایسه با دیزل و هیبرید اسب بخار موتور و بهره وری سوخت امروز است، که تا حد زیادی موتورهای بنزینی معمولی از نظر عملکرد و بهره وری انرژی گریزان.

مهندسان نیسان Kinichi Tanuma در مصاحبه، گفت: صفحه & ldquo؛ در حال حاضر موتور دیزل جهان یک موضوع داغ است، و ما معتقدیم که این موتور جدید نهایی در نهایت جایگزین موتورهای دیزل پیشرفته ترین خواهد شد.
کار & rdquo؛

خودرو شرکت مشاوره صنعت IHS جیمز چائو، مدیر آسیا و اقیانوسیه، گفت: صفحه & ldquo؛ مردم می خواهید برای بهبود اقتصاد سوخت از یک موتور بنزینی حداقل 20 سال تحقیق توسط فن آوری فشرده سازی متغیر است.
برای تولید کنندگان خودرو، بهره وری سوخت بسیار مهم است، بعد از همه، هر کس می خواهد به استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی.
با این حال، با توجه به پیچیدگی و هزینه های بالای این تکنولوژی، تحقیق و توسعه از این تکنولوژی هنوز راه طولانی است.
کار & rdquo؛

با توجه به مهندسان نیسان می گویند که سیستم انتقال جدید فشرده سازی متغیر سوپر (VC-T) انتظار می رود که به طور رسمی در نمایشگاه اتومبیل پاریس در ماه آینده منتشر شد، به علاوه شرایط دیگر در جزئیات توضیح داده نشده است.
فن آوری در نهایت به نیسان اعمال شود، ممکن است به تصویب رسید شریک رنو.

این موتور دارای مزایای بسیاری است، این 2 لیتری چهار سیلندر از 3.5L V6 عملکرد موتور تا قدرت و گشتاور 27 درصد بیشتر است.
و با توجه به مهندسان نیسان می گویند، در حال حاضر ارزان تر از توربو شارژر پیشرفته ترین بازار و نه می تواند به افزایش هزینه پردازش می تواند استانداردهای انتشار بازار برسد.

نسبت تراکم موتور است که درجه ای از گاز مخلوط فشرده است، با حجم کل سیلندر قبل از فشرده سازی حجم سیلندر (به عنوان مثال، احتراق حجم محفظه) پس از نسبت تراکم.
بالاتر نسبت فشرده سازی، بالاتر از بازده از موتور، مصرف سوخت بهتر است.

نیسان گفت نسبت جدید VC-T تراکم موتور را می توان کنترل بیش از 8: 1 تا 14: 1، بین موتور جریان اصلی بنزین سنتی است 8: 1 تا 10: 1، ماشین های اسپرت و مسابقه تنها می تواند دستیابی
12: 1.
علاوه بر این، نیسان نیز با توجه به تکنولوژی هیبریدی توسط بنزین و برق به بهبود اقتصاد سوخت.